Кошик
3308 відгуків
+380 (98) 369-16-12
+380 (50) 807-55-39
Вітаміни з США та Європи

На скільки важливий кальцій? Коротко про користь і шкоду кальцію

На скільки важливий кальцій? Коротко про користь і шкоду кальцію

Кальцій потрібен для збереження і міцності кісток. Особлива роль кальцію покладено на формування і росту плода ще з перших місяців вагітності. З часом протягом усього життя кісткова тканина зношується, ось чому має велике значення, щоб поповнення кальцію в організм було постійним, незалежно від періодів життя людини.

Кісткова тканина продовжує ущільнюватися в підлітковому віці, і цей процес постійно триває до 25 років. Через кілька років оновлення нової кісткової тканини утворюється все менше, порівняно зі старою кістковою тканиною. Загальна ситуація знижується до 50 років коли в особливих випадках може розвинутися остеопороз.

Кальцій зосередившись в кістках і зубах, грає ще важливу роль в інших процесах, які протікають в нашому організмі. Він використовується в крові з метою вивільнення інсуліну і для передачі сигналу для скорочення м'язових волокон. Якщо не достатньо кальцію в крові, то поповнення йде з кісток і зубів.

Хто ж ризикує при проблемах нестачі кальцію?

В першу чергу, люди мають велике фізичне навантаження, у кого є гормональні залежне захворювання, жінки у період менопаузи, які мають проблеми з шлунково-кишковим трактом, що мучаться м'язовими судомами, запалення сечостатевої системи, люди схильні до алергії, вегетаріанці і звичайно люди зрілого віку.

В склад яких продуктів входить кальцій?

Щоб кальцій надходив в потрібному обсязі, потрібно як раніше включити в свій раціон продукти багаті кальцієм. До них відносяться: кисломолочні продукти, зелені овочі, шпинат, рибні консерви, бобові, горіхи, спаржа, інжир і особливо кунжут.

Яке доповнення необхідно для прийому кальцію?

Засвоєння організмом кальцію не просте, слід на додаток приймати вітамін Д 3, в сукупності які активно ще краще засвоюються.

Позитивні якості кальцієвих добавок.

Кальцій міститься в продуктах не може повністю збагатити потреба всього організму. У зв'язку з цим потрібно на додаток продуктів, прийом добавок. Організм можна поповнити добавками в яких досить правильно збалансована норма кальцію до того ж зручним для вживання. Наприклад це: таблетки, капсули, порошок, рідкий склад. Вибрати можна будь-який з варіантів.

Які види добавок кальцію існують?

Добавки існують двох видів: карбонат і цитрат. Різниця лише в тому, який ступінь засвоюваності і частці мінералу.

1. Цитрат кальцію.

Ця форма кальцію більше всього має перевагу.Так як має хімічна сполука лимонної кислоти і солей кальцію. А за вживання цитрату кальцію, соляна кислота не потрібна, отже для кращої переробці він засвоїться в не залежності від кислотності шлунка.

2. Карбонат кальцію.

Це з'єднання кальцію та солей вугільної кислоти. Найвідоміша форма кальцію. Походження має зі шкаралупи яєць, морських раковин і губок, моллюсок

Як правильно приймати добавки?

Доросла людина має потребу в споживанні кальцію близько 1000 мг в день. Отже приблизно половина надходить з продуктами харчування, іншу половину дози поділити на два прийоми.

Обережність!

Мінерал не повинен перевищувати більше 1200 мг на добу.

 

На ринку спортивних добавок існує величезна кількість виробників кальцію, однак лідерами по співвідношенню якості/ціни і популярності є американські бренди:

Now Foods

Puritans Pride

Solgar

21st Century

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner