Кошик
3304 відгуків
+380 (98) 369-16-12
+380 (50) 807-55-39
Вітаміни з США та Європи

ВСАА: все що вам потрібно знати

ВСАА: все що вам потрібно знати

Що таке всаа?

Всаа це три амінокислоти – лейцин, валін і ізолейцин. Дані амінокислоти входять до складу звичайного білка і вважаються умовно незамінними. Дані амінокислоти відіграють роль будівельного матеріалу для м'язів. Білок складається з 20-ти амінокислот всаа та відіграють дуже велику вагу в них. Ці три амінокислоти займають 35% всіх амінокислот.

Переваги амінокислот всаа:

- Відмінний будівельний матеріал для м'язової тканини;

- Всаа так само беруть участь у формуванні інших сполук амінокислотних;

- Мають захисну функцію для м'язів (вкрай цінна властивість для спортсменів);

- Зміцнюють імунну систему;

- Прискорюють жиросжигание;

- Грають роль джерела енергії на сушіння.

Роль всаа в організмі

При нестачі незамінних амінокислот порушується весь баланс, це може призводити до різних ефектів, так наприклад пріоритетна амінокислота серед всаа це лейцин, коли його концентрація низька ні про яке швидкому відновленні м'язів і мови бути не може, більш того, це може призводити і більш складних наслідків таких як проблеми з нирками і щитовидної залози.

Ізолейцин так само впливає на нормалізацію нервової системи і стресостійкість. Валін при дефіциті може призводити до головного болю, втоми, апатії. Лікарі і фармацевти часто призначають добавку амінокислот всаа як доповнення до їжі не тільки спортсменам, які хочуть нарощувати м'язи або якісно сушитися без втрати м'язової маси, але і звичайним людям які отримують недостатньо амінокислот із звичайної їжі для підтримки здоров'я.

Рекомендації до застосування всаа:

- Для зручної корекції свого раціону;

- На сушці для збереження м'язів;

- Якщо ви хочете наростити суху м'язову масу;

- При маленькому ваги;

- Для імунітету;

- Для лікування різних захворювань.

Які всаа бувають?

В порошку – найбільш доступна ціна та велика популярність. В порошку бувають як із смаковою добавкою, так і без у чистому вигляді. Але ви повинні знати, що самі по собі всаа на смак дуже гіркі тому ми рекомендуємо купувати всаа в порошку зі смаком.

В капсулах – з переваг це зручність, такі всаа зручно брати з собою і швидко випити де завгодно. Недоліком буде більш висока ціна в порівнянні з порошковими.

В таблетках – такі ж всаа тільки спресованниє, стоять між порошковими і капсулами.

В Рідкій формі всаа мають перевагу по засвоєнню, вони самі швидкі, але як мінус і найдорожчі.

Співвідношення всаа

Співвідношення — це різниця в дозуванні лейцину валіну та ізолейцину окремо. Самим класичним і популярним є співвідношенням 2:1:1, це найбільш збалансована форма всаа, але останні дослідження в цій області показали на скільки сильно важлива амінокислота лейцин тому зараз все частіше можна зустріти такі варіанти як:

2:1:1

4:1:1

8:1:1

12:1:1

20:1:1

Ви завжди можете для себе вибрати підходящий варіант і протестувати самостійно їх ефективність.

Як краще приймати всаа?

Для розуміння того скільки яку дозування можна використовувати, потрібно розуміти, що в кишечнику є спеціальні канали, через які всі амінокислоти всмоктуються і потрапляють вже в кровотік, так от у цих каналів є обмеження по максимальному засвоєнню за один раз, це 5-8г однієї амінокислоти. Знаючи це можна зробити наступний висновок, що одна порція всаа повинна становити в середньому 5-10г або так, що б одна з трьох амінокислот не перевищувала кількість 5-8г і тоді все засвоїтися. Оптимальний час для прийому це до/після тренування що б підвищити концентрацію амінокислот у крові і так само вранці і між прийомами їжі в дні відпочинку.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner