Кошик
3304 відгуків
+380 (98) 369-16-12
+380 (50) 807-55-39
Вітаміни з США та Європи

У чому користь і навіщо приймати омега 3 жирні кислоти?

У чому користь і навіщо приймати омега 3 жирні кислоти?

Напевно, абсолютно все на сьогодні чули про риб'ячий жир і що він дуже чимось корисний, але що він із себе представляє і які в неї можуть бути переваги?

Що таке омега 3?

Омега 3 поліненасичені жирні кислоти, які є незамінними і не можуть синтезуватися в нашому тілі самостійно. Омега 3 складаються з трьох складових, це ейкозапентаєнова кислота (EPA), докозагексаєнова кислота (DHA) і альфа-ліноленова кислота (ALA). З них саме EPA і DHA мають найбільш цінне.

Користь та переваги омега 3

В цілому серед всіх добавок і бадів омега 3 має найвище значення і користь як для спортсменів так і для загального здоров'я звичайних людей.
Розглянемо основні переваги:
- поліпшення серцево-судинної системи
- нормалізація холестерину в крові
- поліпшення мозкової діяльності і ШКТ
- нормалізація артеріального тиску
- поліпшення гормонального фону
- зниження ймовірності онкологічних захворювань
- поліпшення роботи серця
- запобігання розвитку інсульту та інфаркту
- допомагають краще переносити стрес


 

Та ж поліненасичені жирні кислоти омега-3 допомагають:

- прискорюють відновлення м'язів після тренування
- покращують процеси жіросжіганія
- покращують витривалість та зміцнюють серцевий м'яз
- знижують запальні процеси
 

Омега 3 і омега 6,9 – в чому різниця?

Омега 6 і 9 так само є поліненасиченими жирами і так само не мають мало користі і переваг для організму, але на відміну від омега 3 вони не так дефіцитні, їх просто простіше отримати з їжі по цьому основний акцент завжди робиться на жирних кислотах омега 3. Наприклад, для того, що б заповнювати потреби у омега 3 потрібно регулярно їсти жирну рибу і морепродукти що согласитель, роблять на жаль далеко не все, а що б отримати досить омега 6 і 9 достатньо отримати різні рослинні і тваринні жири і їжі яких зазвичай вистачає.На скільки безпечно приймати омега 3?

На сьогоднішній день проведено сотні досліджень з питання безпеки жирних кислот омега-3 в різній концентрації і з різними препаратами/добавками, висновок наступний, з мета-даними різних досліджень зокрема Національного інституту здоров'я США – прийом омега 3 повністю безпечний. Безумовно існує та межа за якою можна отримати якийсь негативний ефект, але вона знаходиться далеко за межею адекватності і фізично її перевищити випадково не можливо.
 

Джерела і норми споживання омега 3 жирних кислот?

З продуктів харчування кращим джерелом риб'ячого жиру буде жирні сорти риби зокрема лосось і форель ( в них від 1 до 2.2 м омега 3 на 100г риби), так само велика концентрація жирних кислот є в лляній олії, але у нього є ряд незручностей, таких як не можна довго зберігати і щось на ньому смажити. Найбільш зручним і доступним варіантів отримання точної кількості риб'ячого жиру – це омега 3 у капсулах з спортивних добавок. У них жир закатан в желатинові капсули і немає неприємного запаху, так само існує різна ступінь очищення і ви завжди можете вибрати собі відповідний за ціною/якістю варіант. В капсулах зазвичай 1000мг риб'ячого жиру та з них 300-750мг тих самих найбільш цінних та корисних складових EPA і DHA про які ми говорили на початку. Саме по параметру змісту EPA і DHA і потрібно відштовхуватися при виборі добавки. Адже можна поповнити денну норму приміром 4 капсулами по 300мг EPA і DHA, а можна 2 капсули по 60% концентрації.Як приймати омега-3 риб'ячий жир?

Якщо ви використовуєте капсули, то дорослій людині буде достатньо 1000мг жирних кислот EPA і DHA (в перерахунку на рудий жир – це 3-4 капсули по 1000мг 30% або 2 капсули по 1000мг 60% дози). Дітям буде необхідно так само від 1000мг EPA і DHA тому що дитячий організм росте і вимагаємо підвищеної кількості для нормального розвитку. Приймати риб'ячий жир краще після прийому їжі 2-3 рази на день.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner